O nás a kontakt

FAQ

Odpovědi na často kladené dotazy najdete zde.

Kontakt

Pro obecné dotazy nás kontaktujte prosím na e-mailu: [email protected]
Technické dotazy a problémy, editace podpisů, falešné podpisy a smazání podpisů: [email protected]

Provozovatel

Provozovatelem těchto webových stránek je spolek Milion Chvilek, z. s. se sídlem Koněvova 289/3, Žižkov, 130 00 Praha 3, IČ: 06760538. Spolek je zapsaný ve Spolkovém rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl L, vložka 69778.


Kdo stojí za kampaní milion chvilek pro demokracii?

Jsme spolek Milion Chvilek. Účelem našeho spolku je „podpora a kultivace demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice“. Členů, sympatizantů a dobrovolníků spolku je několik set, organizace zaměstnává i několik osob na hlavní nebo vedlejší pracovní poměr. Nejsme navázáni na žádnou aktivistickou skupinu, politickou stranu či vlivové struktury.

Záleží nám na demokracii v naší zemi. Chceme, aby byla funkční, zdravá, silná a aby přinášela prospěch všem občanům bez rozdílu. Chceme, aby stále méně platil Masarykův povzdech: „Tož, demokracii už bychom měli, teď ještě nějaké ty demokraty“. Věříme, že když se najde milion lidí, kteří budou ochotni pro demokracii něco malého dělat (najdou si chvilku), bude to poznat.

Naše činnost je možná jen díky tisícům drobných dárců. Nemáme ani korunu z veřejných peněz. Veškeré financování je pokryto výhradně z darů soukromých osob. Příjmy a náklady každoročně zveřejňujeme ve výroční zprávě. Výroční zprávu za rok 2018 naleznete zde. Aby bylo zřejmé, „kdo ty demonstrace platí“, zveřejňujeme nad rámec našich povinností veškeré náklady na pořádání demonstrací a dalších akcí na transparentním účtu. Více se dočtete v odpovědích na často kladené dotazy a v sekci Podpořte nás. Vaše případné dotazy ohledně financování spolku ráda zodpoví Sára Klačko, [email protected].

Naše tváře

Mikuláš Minář

Předseda spolku
Mluvčí č.1

Něco o mně: Pocházím z jihočeských Vodňan. Studuji v Praze 3 obory na 2 školách – filosofii, bohemistiku a teologii. Rád čtu a chodím pěšky k moři. Rád žiju ve svobodné zemi.

Proč to dělám: Protože mi před volbami v říjnu 2017 přišla do schránky Smlouva Andreje Babiše s občany ČR. Mimořádně jsem se jí podivil a řekl si, že bych se mohl začít o politiku víc zajímat.

Benjamin Roll

Místopředseda spolku
Mluvčí č. 2


Něco o mně: Studuji evangelickou teologii na ETF UK, kde působím i v akademickém senátu. Podílím se na organizaci akcí pro děti a mládež. Zajímám se o veřejné dění, politiku, historii atd.

Proč to dělám: Obávám se, že Andrej Babiš je dalším z mnoha ohrožení pro vývoj české politiky a společnosti. Záleží mi na tom, aby politici dodržovali své sliby a bránili pravdu a svobodu.

Jiří-Jakub Zévl

Guru sociálních sítí


Něco o mně: Jsem sociální geograf se zaměřením na problematiky města, dále publikovaný básník a nyní i politický aktivista.


Proč to dělám: Jsme generace 00, která zdědila zem ve stavu vzájemné nedůvěry a prorostlou strukturami minulých dekád. Pokud je možné něco změnit, je to jen na nás…

FAQ

Více se dočtete v odpovědích na často kladené dotazy.