Info

DEEP TALK: Ani ne tak vypůjčil jako vykradl

11.06.2018

 

Vrcholné 2 minuty z hodinového "deep talku" Petr Ludwiga s předsedou spolku Milion chvilek pro demokracii Mikulášem Minářem. O tom, proč je Babiš možná největším ohrožením pro demokracii od revoluce i o tom, proč by se právě nyní měli Češi začít zajímat o to, co se děje, a aspoň něco malého s tím dělat. Podívejte se na upoutávku o tom, jaké to je když Vás vykrádá premiér, anebo rovnou na CELÝ ROZHOVOR.


Je třeba změnit životosprávu - Martin Jaroš

08.06.2018

S výjimečným projevem vystoupil na demonstraci 5. 6. Martin Jaroš. Zdůraznil, že ještě důležitější než jen protestovat proti nepříjemným pupínkům na pubertální tváři České republiky (Babiš, Zeman) je změnit jednu z příčin tohoto stavu: celou životosprávu. Je třeba demonstrovat za politiky, kteří budou schopnější a lepší než Babiš, ale kteří budou zároveň ctít demokratické hodnoty.

S tímto postojem se zcela ztotožňujeme. To, že kritizujeme Babiše, neznamená, že bychom chtěli obhajovat chyby minulých vlád a politiků. Minulé garnitury, některé strany a někteří politici jsou součástí našeho problému a jednou z příčin Babišova vzestupu. Porazit ho mohou jen politici lepší než on.

Přesto si stojíme za tím, že jsme pozvali na pódium i zástupce šesti parlamentních demokratických stran: STAN, TOP 09, KDU-ČSL, Piráty, ČSSD, ODS. Nikoli proto, že bychom souhlasili se vším, co tyto strany v minulosti udělaly, a se všemi lidmi, kteří v nich jsou, ale proto, že se v této kritické situaci hlásí k demokratickým hodnotám a principům. Na pódiu stálo 6 politiků ze 6 stran naráz. Ukázali tak, že v tom podstatném - obraně demokratických principů - se shodují. A také jsme jim dopředu řekli, že nechceme, aby to zneužili k agitaci pro svou stranu. O tom, co řekli, si každý může udělat názor sám. My jsme jim dali prostor i přes to, že některé strany nesou spoluvinu za bídu současné situace a že by se měly zásadně obnovit, pokud mají být znovu důvěryhodné. Vážíme si i toho, že za ČSSD přišel senátor Dienstbier jako důkaz toho, že ne všichni socialisté se chtějí paktovat s Babišem. Jestli takový postoj v ČSSD převáží se dozvíme již brzy – 15. 6. 2018.

 

Podívejte se také na jednotlivé záznamy všech vystupujících.


Jednou provždy děkujeme!

06.06.2018

 

DÍKY ZA VAŠE CHVILKY PRO DEMOKRACII!

V úterý 5. 6. demonstrovaly v Praze a ve více než 100 dalších obcích ČR tisíce lidí jednoduchou věc: "Nebudeme přijímat nepřijatelné. Říkáme jednou provždy ne stínům komunismu. Jsme ochotni demokracii bránit." Tito lidé nedemonstrovali proti výsledku voleb. Demonstrovali proti chování vítězů voleb. Protest proti hanebnému chování je totiž svrchovaný demokratický akt...


Premiérem se stal trestně stíhaný agent STB. Už zase.

06.06.2018

 

Včera byl naším premiérem opět jmenován trestně stíháný agent StB, krycí jméno Bureš.

Na zdraví svých dětí a na svou čest slíbil, že bude dodržovat Ústavu a zákony naší země a plnit předvolební sliby.

Připomeňme si proto nyní pár předvolebních slibů, ať víme, co nás čeká...

 


Demonstruj jako Chuck Norris!

05.06.2018

Pojďme říct JEDNOU PROVŽDY, že opravdu nechceme vládu StB a KSČ(M). Chceme slušného premiéra a slušnou vládu! Pojďme to říct v úterý 5. 6. v 18:00 v Praze i po celé ČR - den předtím, než bude Babiš podruhé jmenován premiérem! Petici za odstoupení Babiše podepsalo 250 000 lidí. Deset dní před tím, než nejspíš vznikne nová vláda (15. 6.), má smysl vyjít ven a dát najevo nesouhlas. Teď je nejvyšší čas se ozvat. Teď ještě můžeme něco změnit!

Autor videa: Michal Orsava - https://www.youtube.com/user/OrsavaMichal