Info

POSLEDNÍ SLOVA MILADY HORÁKOVÉ

27.06.2018

Dnes, 27. 6. 2018 byla jmenována polokomunistická vláda trestně stíhaného agenta StB v obrovském střetu zájmů. Spolupodílí se na ní také Miloš Zeman, ČSSD a komunisté. Stalo se tak v symbolický den: 70 let od násilného sloučení ČSSD s KSČ; 68 let od popravení Milady Horákové; 50 let od vydání manifestu 2000 slov a 28 let od chvíle, kdy české území opustil poslední sovětský voják. Nová vláda je popřením dosavadního porevolučního vývoje. Začíná „Druhá republika“. Komunisté jsou znovu u moci. Co k tomu říct? Ale hlavně – co s tím dělat?

Identita našeho národa, naše „KDO JSME“ se tvoří tím, jaký příběh o sobě vyprávíme. Tvoří se tím, jaký postoj zaujímáme k významným osobnostem a událostem našich dějin. Naše nejlepší národní hodnoty a odkaz malých i velkých hrdinů naší historie jsou dnes zcela vědomě a cíleně popravovány a poplivávány. A to našimi předními představiteli. Je to nekonečně smutné a nebezpečné. Začínají staro-nové pořádky. My ale nesmíme rezignovat. Musíme bojovat – právě kvůli tomu, že oběti tolika skvělých žen a mužů nás zavazují nést jejich pochodeň dál. Musíme učinit vše pro to, aby jejich oběti nebyly zbytečné. Co můžeme dělat? Na to dnes nelze odpovědět ničím lepším než dopisem, který napsala Milada Horáková jen několik hodin před svou popravou...


Čapí hnízdo snadno a rychle - přehledná historie a vyvrácení Babišových mýtů

22.06.2018

Dříve než si pan premiér zruší vlastní trestní stíhání, stojí za to seznámit se se všemi podstatnými fakty, která jsou o případu Čapí hnízdo známa. Kauza se táhne už několik let a řeklo se toho kolem ní mnoho. Shromáždili jsme proto známé informace včetně Babišovy obhajoby na jedno místo, aby to bylo vše přehledně před námi.

Proč Babiš o čapáku prokazatelně lhal a jak moc mu lze věřit jeho "obhajobu", to ať posoudí každý sám.


Andrej Babiš nepřišel na vlastní tiskovou konferenci. Utekl před „demonstranty“.

17.06.2018

 

Dne 17. 6. 2018 odehrála se v Lánech podívaná zajímavá, podivná a legrační.

Trestně stíhaný designovaný premiér České republiky přijel poobědvat do Lánů meruňkové knedlíky s panem prezidentem a probrat příští podobu vlády. Svůj nesouhlas se vznikem této vlády vedené agentem StB a závislé na komunistech přišlo do Lánů pokojně vyjádřit asi 15-20 lidí. Tato masa stačila k tomu, aby dostal Babiš takový strach, že raději utekl z lánského areálu boční brankou a nedostavil se na vlastní tiskovou konferenci, na níž na něj skoro 2 hodiny čekalo asi 15-20 novinářů.

Tiskové konference se proto ujal spolek Milion chvilek pro demokracii, který Babišovi do Lán přinesl "závěrečné vyúčtování" petice Za slušného premiéra, již podepsalo za 100 dní téměř 260 tisíc lidí.

PODÍVEJTE SE TÉŽ NA INTERVIEW NA MÍSTĚ ČINU ČI NA MINI-FOTOGALERII


DEEP TALK: Ani ne tak vypůjčil jako vykradl

11.06.2018

 

Vrcholné 2 minuty z hodinového "deep talku" Petr Ludwiga s předsedou spolku Milion chvilek pro demokracii Mikulášem Minářem. O tom, proč je Babiš možná největším ohrožením pro demokracii od revoluce i o tom, proč by se právě nyní měli Češi začít zajímat o to, co se děje, a aspoň něco malého s tím dělat. Podívejte se na upoutávku o tom, jaké to je když Vás vykrádá premiér, anebo rovnou na CELÝ ROZHOVOR.


Je třeba změnit životosprávu - Martin Jaroš

08.06.2018

S výjimečným projevem vystoupil na demonstraci 5. 6. Martin Jaroš. Zdůraznil, že ještě důležitější než jen protestovat proti nepříjemným pupínkům na pubertální tváři České republiky (Babiš, Zeman) je změnit jednu z příčin tohoto stavu: celou životosprávu. Je třeba demonstrovat za politiky, kteří budou schopnější a lepší než Babiš, ale kteří budou zároveň ctít demokratické hodnoty.

S tímto postojem se zcela ztotožňujeme. To, že kritizujeme Babiše, neznamená, že bychom chtěli obhajovat chyby minulých vlád a politiků. Minulé garnitury, některé strany a někteří politici jsou součástí našeho problému a jednou z příčin Babišova vzestupu. Porazit ho mohou jen politici lepší než on.

Přesto si stojíme za tím, že jsme pozvali na pódium i zástupce šesti parlamentních demokratických stran: STAN, TOP 09, KDU-ČSL, Piráty, ČSSD, ODS. Nikoli proto, že bychom souhlasili se vším, co tyto strany v minulosti udělaly, a se všemi lidmi, kteří v nich jsou, ale proto, že se v této kritické situaci hlásí k demokratickým hodnotám a principům. Na pódiu stálo 6 politiků ze 6 stran naráz. Ukázali tak, že v tom podstatném - obraně demokratických principů - se shodují. A také jsme jim dopředu řekli, že nechceme, aby to zneužili k agitaci pro svou stranu. O tom, co řekli, si každý může udělat názor sám. My jsme jim dali prostor i přes to, že některé strany nesou spoluvinu za bídu současné situace a že by se měly zásadně obnovit, pokud mají být znovu důvěryhodné. Vážíme si i toho, že za ČSSD přišel senátor Dienstbier jako důkaz toho, že ne všichni socialisté se chtějí paktovat s Babišem. Jestli takový postoj v ČSSD převáží se dozvíme již brzy – 15. 6. 2018.

 

Podívejte se také na jednotlivé záznamy všech vystupujících.