Info

Co chystáme na rok 2020?

29.12.2019

1) Chceme být ještě lepším HLÍDACÍM PSEM POLITIKŮ a bránit čtyři červené čáry.

Pokud to bude možné, rozšíříme svůj tým o člověka, který bude mít na starost pouze obranu nezávislé justice (včetně monitoringu legislativy) a o dalšího člověka na obranu veřejnoprávních médií. Odborníka na problematiku střetu zájmů, veřejné správy a financí, jsme již našli. Je nám ctí oznámit, že od ledna 2020 se do našeho týmu přidá LEO STEINER, který před lety statečně upozornil na rozkrádání ROP Severozápad a který před pár měsíci musel opustit práci poté, co odmítl vyplatit kvůli možnému střetu zájmů milionovou dotaci pro Agrofert. Na něj se též budou moci obracet všichni úředníci s žádostí o pomoc či konzultaci, budou-li mít podezření na nezákonný postup státní správy. Neobejdeme se také bez kvalitního právníka, a to i vzhledem k tomu, že nehorázných lží, útoků a pomluv na naši adresu stále přibývá – naposledy nás předseda komunistů Vojtěch Filip dokonce obvinil z teroristického útoku na nemocnici.

2) Chceme se zaměřit na VZDĚLÁVÁNÍ ŠIROKÉ VEŘEJNOSTI.

Jedním z nejvážnějších problémů naší doby je informační záplava, v níž se čím dál tím více lidí topí. V novém roce proto zaměstnáme analytičku, která bude mít na starosti důležité informace shromažďovat a přehledně třídit. Rádi bychom v roce 2020 zpřístupnili veřejnosti přehlednou mapu všech problémů, lží a nesplněných slibů Andreje Babiše, aby si každý mohl díky pár kliknutím kdekoliv a kdykoliv ověřit fakta. Tato fakta chceme zpracovávat i zábavnou formou ve formě krátkých videí. Je třeba, aby co nejvíc lidí bylo v obraze. Je třeba, aby se co nejvíc mladých lidí začalo zajímat o politiku.

3) Chceme rozvíjet CELOREPUBLIKOVOU SÍŤ PRO DEMOKRACII.

Co je na naší aktivitě skutečně unikátní? Její celorepublikový rozměr. Pojem „pražská kavárna“ se díky stovkám zapojených měst, městysů, vesnic a vesniček stal mrtvou nálepkou. V novém roce chceme začít tuto síť mnohem aktivněji budovat, což se neobejde bez minimálně pětičlenného týmu koordinátorů, kteří budou aktivně objíždět celou republiku a pomáhat místním věci rozhýbat. Chceme po celé zemi nalézt a proškolit stovky místních koordinátorů, kteří budou připraveni se kdykoliv ve své obci zapojit a svolat akci na obranu či podporu demokracie. Tato ohniska občanské aktivity mají pro své okolí neocenitelný význam. Chceme je propojit a podporovat. A ve spolupráci s nimi chceme v roce 2020 uspořádat po celé republice více než 200 mimopražských besed, diskusí a koncertů, na které chceme zvát jak odborníky, tak známé osobnosti.


Hledáme posily do týmu

20.09.2019[
Nábor je již uzavřen, další přihlášky už, prosíme, neposílejte.]
Hledáme posily do týmu! Chceme být připraveni bránit a podporovat demokracii ještě lépe než dřív. Hledáme spolehlivé lidi na plný úvazek do následujících oblastí činností: analytika, komunikace, marketing/copywriting, fundraising, event management, koordinace dobrovolníků.
Pokud Vás láká smysluplná práce pro demokracii v dynamickém kolektivu a dostojíte požadavkům, které na uchazeče klademe, přihlaste se prosím do konce září do výběrového řízení. Pošlete nám motivační dopis, životopis a výsledky osobnostního testu na [email protected] Do předmětu uveďte uveďte oblasti, ve kterých byste chtěli působit. Vybrané zájemce pozveme k ústnímu pohovoru. Pokud víte o někom jiném, kdo v sobě spojuje kvalitní schopnosti s kvalitním charakterem, přepošlete mu prosím tuto nabídku.


ANALÝZA ODŮVODNĚNÍ ZASTAVENÍ KAUZY ČAPÍ HNÍZDO

17.09.2019


V pátek 13. září byla po čtyřech letech trestního stíhání zastavena kauza Čapí hnízdo. Dosavadní odůvodnění tohoto rozhodnutí (známé však pouze z tiskové zprávy, která nejde do hloubky) je přinejmenším zvláštní a místo toho, aby věc vysvětlilo, vzbudilo celou řadu pochybností a otázek.

Nedostatečné odůvodnění překvapivého obratu v kauze, která se týká předsedy vlády vážně narušilo důvěru mnoha občanů ve spravedlnost. Zveřejnění kompletního odůvodnění, proč se tak stalo, je ve veřejném zájmu. Veřejnost má také právo na vysvětlení pochybností, které se objevují v mediálním prostoru. Nejde zde jen o konkrétní kauzu – Čapí hnízdo. Tímto rozhodnutím se otevřela Pandořina skříňka, která může mít miliardové důsledky.

Podívejme se blíže na souhrn faktů týkajících se kauzy, na samotné odůvodnění zastavení stíhání, na to, jaké problémy z tohoto odůvodnění plynou, a konečně na to, co na odůvodnění říkají odborníci.

Analýzu naleznete po rozkliknutí článku.


Proč Mikuláš Minář roztrhal papírový výtisk ústavy?

22.08.2019

Proč Mikuláš Minář roztrhal ústavu? Aby ukázal absurditu toho, že prezident České republiky svým jednáním trhá na kusy opravdovou Ústavu.


21. srpen 1968-1969-2019: OHLÉDNUTÍ

21.08.2019

Podívejte se na sestřih setkání připomínajícího důležité události 21. srpna 1968, 1969 a 2019.

Setkání se uskutečnilo 21. srpna 2019 v Praze. Po několika promluvách na Václavském náměstí se přibližně 10 000 lidí vydalo pochodem ulicí Politických vězňů (kolem sídla KSČM) přes Staroměstské náměstí na Hradčanské náměstí. V čele průvodu byla nesena rakev se jmény pěti obětí, které 21. 8. 1969 zastřelili komunističtí milicionáři během brutálního potlačení občanských protestů.

Celý záznam akce, fotky z Prahy i z regionů a mapu zúčastněných obcí naleznete v článku.