Info

Postavme se rozvratu institucí v ČR - analýza situace v Polsku a Maďarsku

19.02.2020

Jak daleko zašly autoritářské tendence a snaha politicky si podmanit důležité demokratické instituce v Polsku a Maďarsku? O tom si můžete udělat názor z následující rešerše, jež si ani v nejmenším neklade nárok být vyčerpávající.

Pro čtení rozkliněte celý článek.


Financování Milionu chvilek jasně a přehledně

23.01.2020

Během posledních dvou let se z petiční akce stala celostátní iniciativa hýbající českou společností. V roce 2019 jsme společně dvakrát zaplnili Letnou a uspořádali 1 500 akcí po celé republice. Narůstající množství aktivit Milionu chvilek by nikdy nebylo možné realizovat bez zapojení statisíců aktivních občanů, dobrého týmu a stálé podpory našich dárců. Jejich důvěry si nesmírně vážíme, a proto jsme přehledně shrnuli všechna fakta o financování a hospodaření spolku.

 


MILION CHVILEK 3.0: PLÁN PRO JARO 2020 A CÍL PRO ROK 2021

07.01.2020

ZVEŘEJNILI JSME PLÁN PRO JARO 2020 A CÍL PRO ROK 2021

Na tiskové konferenci 7. ledna 2020 jsme oznámili plán Milionu chvilek pro nadcházející měsíce. Od konce února se uskuteční ŠTAFETA PRO DEMOKRACII. Během tří měsíců proběhnou protestně-diskusní akce ve všech krajských městech České republiky. To bude však teprve začátek, neboť do června 2021 projedeme křížem krážem celou republiku.

Jaký bude náš hlavní cíl pro následující dva roky, jak jej chceme dosáhnout a co je to Milion chvilek 3.0?


Co chystáme na rok 2020?

29.12.2019

1) Chceme být ještě lepším HLÍDACÍM PSEM POLITIKŮ a bránit čtyři červené čáry.

Pokud to bude možné, rozšíříme svůj tým o člověka, který bude mít na starost pouze obranu nezávislé justice (včetně monitoringu legislativy) a o dalšího člověka na obranu veřejnoprávních médií. Odborníka na problematiku střetu zájmů, veřejné správy a financí, jsme již našli. Je nám ctí oznámit, že od ledna 2020 se do našeho týmu přidá LEO STEINER, který před lety statečně upozornil na rozkrádání ROP Severozápad a který před pár měsíci musel opustit práci poté, co odmítl vyplatit kvůli možnému střetu zájmů milionovou dotaci pro Agrofert. Na něj se též budou moci obracet všichni úředníci s žádostí o pomoc či konzultaci, budou-li mít podezření na nezákonný postup státní správy. Neobejdeme se také bez kvalitního právníka, a to i vzhledem k tomu, že nehorázných lží, útoků a pomluv na naši adresu stále přibývá – naposledy nás předseda komunistů Vojtěch Filip dokonce obvinil z teroristického útoku na nemocnici.

2) Chceme se zaměřit na VZDĚLÁVÁNÍ ŠIROKÉ VEŘEJNOSTI.

Jedním z nejvážnějších problémů naší doby je informační záplava, v níž se čím dál tím více lidí topí. V novém roce proto zaměstnáme analytičku, která bude mít na starosti důležité informace shromažďovat a přehledně třídit. Rádi bychom v roce 2020 zpřístupnili veřejnosti přehlednou mapu všech problémů, lží a nesplněných slibů Andreje Babiše, aby si každý mohl díky pár kliknutím kdekoliv a kdykoliv ověřit fakta. Tato fakta chceme zpracovávat i zábavnou formou ve formě krátkých videí. Je třeba, aby co nejvíc lidí bylo v obraze. Je třeba, aby se co nejvíc mladých lidí začalo zajímat o politiku.

3) Chceme rozvíjet CELOREPUBLIKOVOU SÍŤ PRO DEMOKRACII.

Co je na naší aktivitě skutečně unikátní? Její celorepublikový rozměr. Pojem „pražská kavárna“ se díky stovkám zapojených měst, městysů, vesnic a vesniček stal mrtvou nálepkou. V novém roce chceme začít tuto síť mnohem aktivněji budovat, což se neobejde bez minimálně pětičlenného týmu koordinátorů, kteří budou aktivně objíždět celou republiku a pomáhat místním věci rozhýbat. Chceme po celé zemi nalézt a proškolit stovky místních koordinátorů, kteří budou připraveni se kdykoliv ve své obci zapojit a svolat akci na obranu či podporu demokracie. Tato ohniska občanské aktivity mají pro své okolí neocenitelný význam. Chceme je propojit a podporovat. A ve spolupráci s nimi chceme v roce 2020 uspořádat po celé republice více než 200 mimopražských besed, diskusí a koncertů, na které chceme zvát jak odborníky, tak známé osobnosti.


Hledáme posily do týmu

20.09.2019[
Nábor je již uzavřen, další přihlášky už, prosíme, neposílejte.]
Hledáme posily do týmu! Chceme být připraveni bránit a podporovat demokracii ještě lépe než dřív. Hledáme spolehlivé lidi na plný úvazek do následujících oblastí činností: analytika, komunikace, marketing/copywriting, fundraising, event management, koordinace dobrovolníků.
Pokud Vás láká smysluplná práce pro demokracii v dynamickém kolektivu a dostojíte požadavkům, které na uchazeče klademe, přihlaste se prosím do konce září do výběrového řízení. Pošlete nám motivační dopis, životopis a výsledky osobnostního testu na [email protected] Do předmětu uveďte uveďte oblasti, ve kterých byste chtěli působit. Vybrané zájemce pozveme k ústnímu pohovoru. Pokud víte o někom jiném, kdo v sobě spojuje kvalitní schopnosti s kvalitním charakterem, přepošlete mu prosím tuto nabídku.