Info

Oslava 100 let republiky na Václaváku - 28. 10. 2018

28.10.2018

Pozn. "MLUVENÍ" začíná v 11:18 záznamu. Do té doby běží připomínka uplynulých 100 let ve 100 fotografiích nazvaná "Je to náš příběh".


Tichý protest na podporu Olega Sencova

28.08.2018

Dne 28. 8. 2018 se před ruskou ambasádou v Praze uskutečnil tichý protestní pochod na podporu ruského ukrajinského filmaře a politického vězně Olega Sencova, který 14. května 2018 zahájil v ruském vězení časově neomezenou hladovku za propuštění všech ukrajinských politických vězňů na území Ruska.

Protestní pochod trval 107 minut a symbolizoval tak 107 dní, po které Sencov hladovku k 28/8 držel.

Pochod měl připomenout také odvahu "osmi statečných", kteří 25. 8. 1968 protestovali v Moskvě na Rudém náměstí proti okupaci Československa, stejně jako fakt, že o 50 let později byli na stejném místě zatčen jejich potomci.

Protest organizovalo Divadlo CONTINUO ve spolupráci s hnutím Milion chvilek pro demokracii.

Co je třeba nečíst a nekupovat

21.07.2018

Peníze z prodeje výrobků těchto firem jdou do kapsy jedinému vlastníkovi – Andreji Babišovi. Tyto peníze mu umožňují rozšiřovat vliv a kupovat si krok za krokem celou republiku i přízeň voličů. Nepodporujme to. Pro majitele chytrých telefonů existuje aplikace „Bez Andreje“, která Vám snadno a rychle napoví, zda je daný výrobek od Babiše. Stejně tak je důležité nekupovat Babišovy tiskoviny, neboť v nich probíhá velmi sofistikovaná ideologická manipulace. V těchto novinách samozřejmě není pouze propaganda, ale právě to je ten problém – veškerý normální obsah slouží jako fíkový list a má budit dojem normálních novin. Podrobná analýza však ukazuje, že o jistých tématech se nepíše či se o nich informuje tendenčně, funguje autocenzura i editorská politika, informuje se disproporčně a občas i vyloženě „na zadání“. Premiér zkrátka vlivná média vlastnit nemá. Samozřejmě je však žádoucí kriticky sledovat, co se „v Babišovinách“ píše.


TROCHU MOC VÝROČÍ NA JEDEN DEN

27.06.2018
POSLEDNÍ SLOVA MILADY HORÁKOVÉ

27.06.2018

Dnes, 27. 6. 2018 byla jmenována polokomunistická vláda trestně stíhaného agenta StB v obrovském střetu zájmů. Spolupodílí se na ní také Miloš Zeman, ČSSD a komunisté. Stalo se tak v symbolický den: 70 let od násilného sloučení ČSSD s KSČ; 68 let od popravení Milady Horákové; 50 let od vydání manifestu 2000 slov a 28 let od chvíle, kdy české území opustil poslední sovětský voják. Nová vláda je popřením dosavadního porevolučního vývoje. Začíná „Druhá republika“. Komunisté jsou znovu u moci. Co k tomu říct? Ale hlavně – co s tím dělat?

Identita našeho národa, naše „KDO JSME“ se tvoří tím, jaký příběh o sobě vyprávíme. Tvoří se tím, jaký postoj zaujímáme k významným osobnostem a událostem našich dějin. Naše nejlepší národní hodnoty a odkaz malých i velkých hrdinů naší historie jsou dnes zcela vědomě a cíleně popravovány a poplivávány. A to našimi předními představiteli. Je to nekonečně smutné a nebezpečné. Začínají staro-nové pořádky. My ale nesmíme rezignovat. Musíme bojovat – právě kvůli tomu, že oběti tolika skvělých žen a mužů nás zavazují nést jejich pochodeň dál. Musíme učinit vše pro to, aby jejich oběti nebyly zbytečné. Co můžeme dělat? Na to dnes nelze odpovědět ničím lepším než dopisem, který napsala Milada Horáková jen několik hodin před svou popravou...