Info

Hledáme posily do týmu

20.09.2019[
Nábor je již uzavřen, další přihlášky už, prosíme, neposílejte.]
Hledáme posily do týmu! Chceme být připraveni bránit a podporovat demokracii ještě lépe než dřív. Hledáme spolehlivé lidi na plný úvazek do následujících oblastí činností: analytika, komunikace, marketing/copywriting, fundraising, event management, koordinace dobrovolníků.
Pokud Vás láká smysluplná práce pro demokracii v dynamickém kolektivu a dostojíte požadavkům, které na uchazeče klademe, přihlaste se prosím do konce září do výběrového řízení. Pošlete nám motivační dopis, životopis a výsledky osobnostního testu na [email protected] Do předmětu uveďte uveďte oblasti, ve kterých byste chtěli působit. Vybrané zájemce pozveme k ústnímu pohovoru. Pokud víte o někom jiném, kdo v sobě spojuje kvalitní schopnosti s kvalitním charakterem, přepošlete mu prosím tuto nabídku.


ANALÝZA ODŮVODNĚNÍ ZASTAVENÍ KAUZY ČAPÍ HNÍZDO

17.09.2019


V pátek 13. září byla po čtyřech letech trestního stíhání zastavena kauza Čapí hnízdo. Dosavadní odůvodnění tohoto rozhodnutí (známé však pouze z tiskové zprávy, která nejde do hloubky) je přinejmenším zvláštní a místo toho, aby věc vysvětlilo, vzbudilo celou řadu pochybností a otázek.

Nedostatečné odůvodnění překvapivého obratu v kauze, která se týká předsedy vlády vážně narušilo důvěru mnoha občanů ve spravedlnost. Zveřejnění kompletního odůvodnění, proč se tak stalo, je ve veřejném zájmu. Veřejnost má také právo na vysvětlení pochybností, které se objevují v mediálním prostoru. Nejde zde jen o konkrétní kauzu – Čapí hnízdo. Tímto rozhodnutím se otevřela Pandořina skříňka, která může mít miliardové důsledky.

Podívejme se blíže na souhrn faktů týkajících se kauzy, na samotné odůvodnění zastavení stíhání, na to, jaké problémy z tohoto odůvodnění plynou, a konečně na to, co na odůvodnění říkají odborníci.

Analýzu naleznete po rozkliknutí článku.


Proč Mikuláš Minář roztrhal papírový výtisk ústavy?

22.08.2019

Proč Mikuláš Minář roztrhal ústavu? Aby ukázal absurditu toho, že prezident České republiky svým jednáním trhá na kusy opravdovou Ústavu.


21. srpen 1968-1969-2019: OHLÉDNUTÍ

21.08.2019

Podívejte se na sestřih setkání připomínajícího důležité události 21. srpna 1968, 1969 a 2019.

Setkání se uskutečnilo 21. srpna 2019 v Praze. Po několika promluvách na Václavském náměstí se přibližně 10 000 lidí vydalo pochodem ulicí Politických vězňů (kolem sídla KSČM) přes Staroměstské náměstí na Hradčanské náměstí. V čele průvodu byla nesena rakev se jmény pěti obětí, které 21. 8. 1969 zastřelili komunističtí milicionáři během brutálního potlačení občanských protestů.

Celý záznam akce, fotky z Prahy i z regionů a mapu zúčastněných obcí naleznete v článku.


Historické souvislosti 21. srpna 1968 a 1969

14.08.2019

Co předcházelo jedné z nejtragičtějších událostí našich dějin - okupaci 21. srpna 1968? Co se dělo o rok později, 21. srpna 1969? Proč tehdy Češi stříleli do Čechů? Nejen to se dozvíte v následujícím historickém přehledu.