Roušky budou. Nebudou. Budou. Budou, až budou.

13.03.2020

Tohle hovoří za vše.

Omezit sociální kontakt je důležité a je to na místě. Avšak to nejdůležitější - zajistit respirátory a roušky pro zdravotníky + masivní a rychlé testování - zatím vláda bohužel absolutně nezvládá.

P. S. Souhlasíme s názorem, že je po celé Evropě velká poptávka po rouškách, pročež je obtížné je sehnat.

Avšak nerozumíme tomu, proč se 1/ AB už na konci ledna odmítl koronavirem zabývat - když to požadovala opozice - už tehdy snad bylo možné začít se připravovat, 2/ Proč nelze roušky rychle vyrobit či nakoupit - Čína jich denně vyrobí 110 milionů a ČR jim posílá 43 tisíc nyní, když to už Čína nepotřebuje. 3/ Proč ani nyní po dvou týdnech od prvního případu v ČR vláda stále neví, kdo roušky potřebuje, kdo je má a kdo nemá a komu je třeba je distribuovat. 4/ Proč se AB snaží na koronaviru získat PR body a neustále opakuje, že jsme nejpřísnější na světě a o krok před ostatními - vždyť kvůli nedostatečnému testování ani nevíme, kolik nakažených vlastně je. 5/ Proč AB rozpouštěl státní rezervy, aby vylepšil opticky rozpočet. Teď státní rezervy chybí. Jak mu potom mají občané důvěřovat?

Nejde o kritiku pro kritiku. Jak jsme řekli - vládní opatření omezující sociální kontakt je důležité a je na místě. Avšak v této oblasti vláda selhala a není nic špatného na tom to bez jakéhokoliv démonizování konstatovat. Doufejme, že roušky nakonec budou a snad i dříve než za tři týdny. Nikdo si nic jiného nepřeje.