Chcete vědět víc?

24.09.2020

Stále přemýšlíte, zda má smysl jít k podzimním volbám do krajských zastupitelstev a senátu? Nebo máte ve svém okolí někoho, kdo se voleb zúčastnit nehodlá a nevíte, jak ho přesvědčit, aby své rozhodnutí změnil? V tom případě se Vám budou hodit materiály, které jsme pro Vás zpracovali.

Základní informace o krajských a senátních volbách včetně užitečných odkazů najdete zde.  

Tím, že k těmto volbám přijdeme, uplatňujeme jedno ze svých základních politických práv. Pamatujete si ještě na dobu, kdy svobodné volby neexistovaly a toto právo bylo omezeno? Více o právu volit a jeho důležitosti se můžete dozvědět zde. 

Vzpomínáte, jak dopadly poslední krajské volby v r. 2016 u Vás v kraji? Víte, že v tomto roce do krajských zastupitelstev volilo jen necelých 35 % oprávněných voličů? A kdo si myslíte, že s výsledky voleb bývá nejméně spokojen? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete pod tímto odkazem

Myslíte si, že kraje vlastně nejsou podstatné a není tedy důležité, kdo v krajském zastupitelstvu sedí? Opak je pravdou. Zde najdete nejdůležitější fakta o krajích a zjistíte, o čem všem se v nich rozhoduje.

Každý z nás může udělat něco malého pro to, aby k volbám přišli i ti, kdo to původně neplánovali.

Najděte si chvilku! Více najdete na webu www.odvahavolit.cz.