Aktualita: Video: Je naše demokracie v ohrožení?

21.05.2020

VIDEO: JE NAŠE DEMOKRACIE V OHROŽENÍ?

(Odkaz na video)

Demokracie v České republice upadá a koronavirová krize k tomu bohužel přispívá. Jak současná situace demokracii ohrožuje? Proč bychom měli zůstat ve střehu a demokracii bránit? Odpovědi najdete v rozhovoru Ivy Pazderkové s novinářem Martinem Milanem Šimečkou a politoložkou Martinou Klicperovou-Baker.

Demokratické hodnoty nesmí být potlačovány pod záminkou nouzového stavu. Mějme se na pozoru před falešnými přísliby ochrany a bezpečnosti, které nás mohou uvrhnout zpátky do nesvobody podobné komunistickému režimu. Právě komunistický režim byl postaven na permanentním stavu nouze a zneužívání strachu lidí. Dnes, po třiceti letech svobody, opět čelíme neviditelnému nepříteli, z kterého jde strach. A tento strach mohou politici snadno zneužít pro upevnění své moci.

I v České republice už jsme byli svědky malých pokusů o oslabení demokracie. Ale všechno ještě není ztraceno. Síla demokracie je ve vzájemném respektu a spolupráci. K záchraně a posílení demokracie tak může přispět každý z nás. A nejde o to hned kandidovat na prezidenta. Stačí si najít malou chvilku. Inspirujte se na https://www.milionchvilek.cz/#inspirujte-se