Aktualita: Má Andrej Babiš vazby na jednoho z největších mafiánů na Slovensku?

19.05.2020

MÁ ANDREJ BABIŠ VAZBY NA JEDNOHO Z NEJVĚTŠÍCH MAFIÁNŮ NA SLOVENSKU?

Andrej Babiš má zřejmě vazbu na slovenského mafiána Mariána Kočnera, který nyní čelí obžalobě z dvojnásobné vraždy. Ze zpráv v Kočnerově telefonu vyplývá, že mu nejspíš Babiš s Pavlisem, pozdějším ministrem za stranu SMER, prodali za 1 korunu firmu soudící se se Slovenskem.

Marián Kočner je mafián, který měl pod palcem velkou část slovenského soudnictví. Na krku má podezření z objednávky dvou vražd a mnoha finančních podvodů. Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové spustila na Slovensku hlubokou obnovu politického i justičního systému. Dnes tam i pouhá komunikace s Kočnerem znamená naprostou diskreditaci. Mnoho soudců skončilo ve vazbě právě kvůli spolupráci s tímto nechvalně proslulým mafiánem.

Aktuality.sk, pro něž psal zavražděný novinář Ján Kuciak, a Investigace.cz přišly s překvapivým zjištěním. Z nepřímých důkazů vyplývá, že Andrej Babiš spolu se svým kolegou Pavlom Pavlisem v minulosti prodali Mariánu Kočnerovi jednu ze svých firem. Oficiálně firmu koupila za 1 slovenskou korunu prázdná schránka, společnost sídlící v daňovém ráji v Karibiku. Nyní se však ukázalo, že ji nejspíš ovládá právě Marián Kočner. Co si od takového obchodu Babiš s Pavlisem asi slibovali? Šlo o firmu, jejímž jediným cílem bylo vysoudit od státu miliardu a půl korun. Kočnerova role mohla spočívat v tom, že by pomocí svých kontaktů v justici “zařídil” kýžený soudní rozsudek. Později se tento původně prohraný spor firmy skutečně otočil v neprospěch státu, a to po zásahu Kočnerova přítele Dobroslava Trnky, tehdejšího generálního prokurátora (slovenský protějšek nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana).

U soudu se však mezitím objevil jako obžalovaný sám Kočner. Světu tím byla vyslána nadějná zpráva: Spravedlnosti neuteče ani mafián takových rozměrů, jako je právě Marián Kočner. A nejen to. Díky vyšetřování Kočnera vypluly na povrch i jeho možné vazby na Andreje Babiše.

#ProfikorupcniHnuti#BabisovaMinulost

Více informací:

https://www.investigace.cz/babis-prodal-kocnerovi-firmu-za…/

https://www.aktuality.sk/…/kocnerove-chapadla-mohli-viest-…/