aktualita Kroky pro demokracii

19.09.2019

V pátek 13. září brzy ráno jsme odeslali mail s informacemi k chystané akci Kroky pro demokracii, která byla zamýšlena jako obecná podpora demokracie a občanské soudržnosti. Nebyla tedy reakcí na rozhodnutí městského státního zástupce Erazíma o zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo, které bylo zveřejněno až o několik hodin později. Erazímovo odůvodnění tohoto rozhodnutí otřáslo důvěrou občanů v právní stát. Stává se precedentem legalizace účelového jednání, které může mít nedozírné následky.
 
Kroky pro demokracii dostávají protestní náboj. Pojetí a konkrétní zaměření akce tentokrát více závisí na místních pořadatelích a aktuální dění ve společnosti budu pořadatelé reflektovat podle svého uvážení.
 
Vyzýváme všechny Pražany, aby se rozjeli na různá místa v republice a podpořili lokální organizátory. Mapu a seznam zapojených obcí zveřejníme 20. 9. 2019. Svou akci můžete registrovat v tomto formuláři.
 
ANALÝZU ODŮVODNĚNÍ ZASTAVENÍ KAUZY ČAPÍ HNÍZDO naleznete ZDE.
Stanovisko Milionu chvilek spolu s žádostí o zveřejnění celého odůvodnění, proč byla kauza Čapí hnízda zastavena, naleznete ZDE.