Milion chvilek pro demokracii

Spojujeme lidi, kterým na demokracii záleží


21. 8. 2019
FACEBOOK  |   MAPA  |     SEZNAM
Prohlášení 21. 8. 2019  |   21st August - Statement

Připomeňme si společně události 21. srpna 1968 a 1969.

Připomeňme si pro naše dějiny přelomový okamžik sovětské okupace z 21. 8. 1968 i méně známé události z  21. srpna 1969, kdy byly mohutné občanské protesty brutálně rozehnány policií, armádou i Lidovými milicemi. Desítky až stovky lidí byly zraněny. Pět mladých lidí bylo zastřeleno. Nikdo z pachatelů se ani po revoluci 1989 nedostal k soudu. Oběti ani pozůstalí nikdy nebyli odškodněni.

Přesně 50 let poté, ve středu 21. srpna od 18:00 si tyto události připomeneme pochodem, který povede z Václavského náměstí na Hradčanské náměstí. Připomínkové akce se budou tradičně konat na mnoha místech po celé republice.

Vedle připomenutí minulých událostí chceme však připomenout i aktuální problémy.

Vadí nám, že prezident republiky záměrně rozděluje společnost, prosazuje zájmy Ruska a Číny, hrubě porušuje Ústavu České republiky a nemístně zasahuje do složení vlády. Vadí nám, že je vláda držena při životě jen díky hlasům komunistů. Vadí nám, že premiér – trestně stíhaný bývalý agent StB – poškozuje svým obrovským střetem zájmů celou naši zemi. Vadí nám, že tento slabý premiér není schopen prezidentově svévoli čelit.

Dnes už nám nehrozí ruské tanky. Přesto proti nám Rusko vede efektivní informační válku. Dnes nám nehrozí násilné potlačení občanských protestů (tak jako se to stále děje v Rusku). Hrozí nám však lhostejnost a postupný rozklad demokracie. Chceme dát najevo, že jsme tady a že jsme připraveni demokracii a její instituce bránit.

MAPA akcí k 21. srpnu
SEZNAM akcí k 21. srpnu
Registrovat akci k 21/8 ve své obci můžete ZDE
Facebooková událost (Praha)


Chvilka pro rezignaci

My, níže podepsaní,
pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle našich zásad ochrany osobních údajů. Petici můžete podepsat, i když Vám nebylo 18 let.

429 583   / 1 000 000
Vysněných podpisů

CO JE NOVÉHO?  |  VÍCE INFORMACÍ
PROČ?  |  PODEPSALI  |  CHCI SE ZAPOJIT!
Zeptali jsme našich signatářů na jejich první asociaci, když se řekne „MILION CHVILEK“. Takto vypadá výsledek. Velikost slov v obrázku je proporční, tj. odpovídá počtu asociací. Naděje a Demokracie jsou zdaleka nejčastější – společně tvoří celou 1/3 výsledků a několikanásobně převyšují další v pořadí.